Nedílnou součástí většiny oken v nemovitostech jsou sítě proti hmyzu. Díky tomuto praktickému příslušenství oken nemusíme mít obavy rozsvítit ani v noci, kdy by nám jinak do interiéru nalítala spousta nepříjemného hmyzu. Přes den můžeme dle libosti větrat bez toho, abychom řešili v interiéru mouchy, broučky. Síťovina proti hmyzu není nezničitelná a správným přístupem se její životnost dá výrazně prodloužit. Víte, jak o sítě proti hmyzu pečovat?
Základem jsou kvalitní sítě proti hmyzu a péče o ně
Abychom byli se sítěmi na oknech naprosto spokojeni, je důležité je vybrat u zkušené firmy a nechat je vyrobit přesně dle rozměrů oken. Jen tak je zajištěno, že správně doléhají a nikde nevznikají škvíry. Síť by pak byla neúčinná…
Když už máme sítě pořízené, je nutné vědět, jak pečovat o sítě proti hmyzu, které bohužel mnozí mylně ponechávají zcela svému osudu, a tím jim nepřímo škodí.
Sítě je potřeba udržovat čisté a příp. poškození řešit. Znečištěné sítě nejenže znesnadňují výhled ven, ale také brání plynulé cirkulaci vzduchu a účinnému větrání. Při velkém průvanu se pak znečištění uvolňuje a prach, pyl, mrtvý hmyz nám lítá v interiéru. Znečištěné sítě jsou zvenku, ale i zevnitř. Je rozdíl, zda máte sítě tvořené klasickou síťovinou proti hmyzu, nebo jste zvolili protipylovou síťovinu. Ta se udržuje o něco obtížněji. Je nutné ji čistit důrazněji, intenzivněji, aby zůstal skutečně čistá.
Kdykoli čistíte sítě, je potřeba dát pozor na všechny její díly a plastové rohy. Kdykoli dojde k poškození, lze koupit náhradní díly, a to jak síťovinu, tak plastové rohy nebo vsazovací gumu a další.
Tam, kde je síť např. v kuchyni a je znečištěna olejem, je dobré mýt ji vlažnou vodou a saponátem houbičkou. V ostatních místnostech postačí studená voda a šetrný prostředek, houbička.
Na zimu je dobré sítě schovat, aby je nepoškozoval mráz.
Vše, co na sítě proti hmyzu potřebujete, nabízí SPRÁVA OKEN, kde najdete i náhradní díly na žaluzie nebo pro opravy oken.